2024.06.02
Versenykiírás
Online nevezés

Id. Szenczy Sándor (+2017.) emlékére
Versenyünk célja megemlékezés Százhalombatta néhai sakk (SZTC) szakosztályvezetőjéről és sakkoktatójáról, valamint versenylehetőség biztosítása.

Helyszín:
KlubSirály Étterem és Bár
(„Csónakház”) 2440 Százhalombatta, Fogoly u. 98-100.

Időpont: 2024. június 2. 14:30- (reg. 14:15-) 18:30-ig

Fővédnök: Kovács István évtizedeken át SZTC elnök, többszörös NBII-bajnok

Szervezőtársak: az új SZVISE sakk szakosztály – vezető: Matusz Richárd (egyben versenyigazgató), illetve Nyőgér István sakkoktató, egyben játékvezető.

Támogatók: Kovács István: serleg, Cseh Sándor: sakk-könyv, Nyőgér István: edzéskupon. Az addig még további, min. 2000 Ft összegű támogatást adókat helyben soroljuk fel.

7 fordulós svájci rendszerű rapid A5 QPF** verseny, 2×15 perces játszmákkal.

14:15-14:30 regisztráció, majd megnyitók és sorsolás, 18:30 eredményhirdetés.
Kategóriák: A: nyílt, külön díjazva legalább 5+5 fő* esetén nemek szerint, 60+ senior kategóriában, valamint Élő-pont nélküliek ill. 18 év alattiak közt.

B: u14 (2010-ben vagy utána születettek) 1600 Élő-pontig. Legalább 5+5 fő* esetén külön díjazva nemek szerint illetve u11 korosztályban (2013-ban v. később születettek). *: legalább 3 érintett esetén is különdíjak – tárgy v. edzés.

Díjak még: A-ban és B-ben az abszolút győztesnek serleg+tárgyjutalom, 1-3. helyen érem, 1-6. helyezetteknek oklevél, a fenti 5+5 fő esetén nem/korcsop. szerint. Az abszolút 1-6. helyezetteknek pénzdíjak: a díjalap 40; 25; 15; 10; 6; 4 %-a, 100 Ft-okra kerekítve. Minden, 12 fő fölötti nevezési díj fele és a versenyre adott készpénz-adományok 75%-a alkotja a díjalapot. Egy személy max. 1 díj. A kiosztási sorrendnél mérvadó: összességében előrébb végzettek kapjanak díjat.

Nevezés: jún. 1-ig e-mailben: szvisesakk@gmail.com, 64 fős keretlétszámig. A helyszínen fizetendő nevezési díj: a támogatóknak ingyenes. A volt SZTC sakk-csapatok tagjainak 1500 Ft. Mások: 2500 Ft, melyből 500-500 Ft kedvezmény az alábbiak szerint: Százhalombatta lakosai, SZVISE tagok, illetve az idei szezonunk havi helyi versenysorozatában érmet nyert versenyzők számára érmenként. A nevezéshez kérünk születési évet s ha van, Élő-pontot feltüntetni.

Egyebek: holtverseny esetén egymás elleni eredmény (körben), alul-1x-vágott Buchholz-féle pontszámítás, majd Berger-Sonneborn-féle, végül több győzelem dönt. Ha továbbra is fennáll a döntetlen, ráadás villámjátszma. A verseny nem kerül FIDE értékszám elszámolásra, versenyengedély nem szükséges. A nevezés házirend-elfogadás is. Fordulónként 5 perc késés megengedett. **: gyorsított játszmabefejezés.